Meteoraport: styczeń 2013

By: Mark14 , 8:59 PM GMT on February 03, 2013

Pomimo ciepłego początku roku od 11 stycznia zaczęło napływać do naszego regionu mroźne powietrze, które pozostało prawie do końca miesiąca. Najchłodniejszym dniem był 25. stycznia, kiedy to wieczorem przy bezchmurnym niebie temperatura spadła do -16,1*C. W 24 dniach temperatura spadła poniżej 0*C.
Tęgie mrozy poskutkowały zamarzniętymi jeziorami od połowy stycznia. Najcieplej było 3. stycznia, +8,2*C. Średnia temperatura stycznia, -2,8*C, mieści go w normie wieloletniej.
Padało znacznie więcej niż przeciętnie o tej porze. Częste opady śniegu dały maksymalną pokrywę śnieżną na poziomie 15 cm. Koniec miesiąca to już powrót do polarnomorskiej cyrkulacji powietrza i związanym ze zmianami silnym wiatrem. W ostatni dzień miesiąca najsilniejszy poryw wiatru sięgnął 72,5 km/h.


The views of the author are his/her own and do not necessarily represent the position of The Weather Company or its parent, IBM.

Reader Comments

No reader comments have been posted for this blog entry yet.

Pogoda w Wielkopolsce - lokalna aura przez cztery pory roku

About Mark14

Prywatna stacja pogodowa pozwala na obserwacje zmieniającej się aury w bardziej precyzyjny sposób, co pozwala lepiej zrozumieć nasz klimat.

Ad Blocker Enabled