Meteoraport: styczeń 2013

By: Mark14 , 8:59 PM GMT on February 03, 2013

Pomimo ciepłego początku roku od 11 stycznia zaczęło napływać do naszego regionu mroźne powietrze, które pozostało prawie do końca miesiąca. Najchłodniejszym dniem był 25. stycznia, kiedy to wieczorem przy bezchmurnym niebie temperatura spadła do -16,1*C. W 24 dniach temperatura spadła poniżej 0*C.
Tęgie mrozy poskutkowały zamarzniętymi jeziorami od połowy stycznia. Najcieplej było 3. stycznia, +8,2*C. Średnia temperatura stycznia, -2,8*C, mieści go w normie wieloletniej.
Padało znacznie więcej niż przeciętnie o tej porze. Częste opady śniegu dały maksymalną pokrywę śnieżną na poziomie 15 cm. Koniec miesiąca to już powrót do polarnomorskiej cyrkulacji powietrza i związanym ze zmianami silnym wiatrem. W ostatni dzień miesiąca najsilniejszy poryw wiatru sięgnął 72,5 km/h.

Reader Comments

Comments will take a few seconds to appear.

Post Your Comments

Please sign in to post comments.

Sign In or Register Sign In or Register

Not only will you be able to leave comments on this blog, but you'll also have the ability to upload and share your photos in our Wunder Photos section.

No reader comments have been posted for this blog entry yet.

Pogoda w Wielkopolsce - lokalna aura przez cztery pory roku

About Mark14

Prywatna stacja pogodowa pozwala na obserwacje zmieniającej się aury w bardziej precyzyjny sposób, co pozwala lepiej zrozumieć nasz klimat.

Mark14's Recent Photos

Personal Weather Stations

gmina Slesin
Polwiosek Stary, WIELKOPOLSKA
Elevation: 89 ft
Temperature: 42.3 °F
Dew Point: 39.5 °F
Humidity: 90%
Wind: 8.1 mph from the SSW
Wind Gust: 9.8 mph
Updated: 8:17 AM CET on February 08, 2016

About Personal Weather Stations